Wierzymy w wartość oddolnych inicjatyw: meetupów, sprintów, konferencji. Udzielamy im finansowego, technologicznego i merytorycznego wsparcia by mogły się rozwijać, rozprzestrzeniać branżowe know-how, budować pozytywne relacje.

Kontakt dla społeczności: pr@megiteam.pl.

Codepot

Codepot to niecodzienna konferencja dla programistów JVM, designerów, androidowców, iosowców, webowców, agilersów i adminów. Po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie, w dniach 28-29 sierpnia 2015 roku. Na uczestników czekają aż 72 warsztaty, najlepsi eksperci i mocne nastawienie na zdobywanie praktycznych umiejętności. Więcej…


PyGda

PyGda to Trójmiejska grupa miłośników języka Python. Ich celem jest skupienie społeczności tego języka w ramach regularnych spotkań, w czasie których odbywają się prezentacje, popularyzowana jest wiedza związaną z programowaniem. Spotkania łączą ludzi o podobnych zainteresowaniach. Odbywają się w Gdańsku, w każdy ostatni poniedziałek miesiąca.


TYPO3Camp Poland

Międzynarodowa konferencja TYPO3Camp Poland pod patronatem TYPO3 Association jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich miłośników wolnego oprogramowania.


Startup Weekend Warsaw

Startup Weekend Warsaw to 54 godzinne wydarzenie, współtworzone przez programistów, artystów, przedsiębiorców i wszystkich lubiących nowe technologie. Uczestnicy łączą się w grupy i pod opieką ekspertów i mentorów branżowych rozwijają swoje pomysły na produkt, który ma za zadanie zmienić świat. Gdy weekend zbliża się ku końcowi, zespoły przedstawiają efekty swojej pracy w postaci tzw. „elevator pitches” czyli krótkich prezentacji, mających na celu przekonanie inwestorów do sfinansowania ich projektu. Wszystko w formie konkursu i świetnej zabawy


Rails Girls

Darmowe warsztaty programowania. Cel Rails Girls to zachęcić dziewczyny do programowania. A właściwie nie tylko dziewczyny, ale ogólnie tzw. humanistów, którzy są przekonani, że aby mieć cokolwiek wspólnego ze światem IT trzeba mieć niesamowite zdolności i wiedzę tajemną, która dostępna jest tylko dla wybranych.


ProProgres

Na naszych serwerach powstają projekty Fundacji Rozwoju Projektów Programistycznych. ProProgres realizuje swoje cele poprzez organizację szkoleń, wykładów, spotkań oraz doradztwa specjalistycznego w zakresie realizacji projektów programistycznych. Działania te mają na celu podniesienie kwalifikacji oraz poziomu organizacyjnego przedsiębiorstw. ProProgres organizuje m.in. spotkania służące wymianie doświadczeń osób i firm z tzw. branży IT. Zapraszamy na nie zarówno programistów jak i managerów.


Wrocław PHP User Group

Spotkania poświęcone programowaniu w języku PHP. Od kwietnia 2014 organizowane w formie swobodnego spotkania przy piwie we Wrocławskiej Cafe Graciarnia. WPUG związany jest także z serwisem internetowym phprofile.pl, który przy wsparciu hostingowym MegiTeam tworzą członkowie WPUG.

m razem, (po raz pierwszy) przy piwie i w luźnej atmosferze, chcemy z Wami podyskutować. Zaczniemy od pytania: Czy skazani jesteśmy na systemy, gdzie reguły biznesowe mieszają się z konstrukcjami programistycznymi? Jeśli na co dzień tworzysz aplikacje, których zadaniem jest realizowanie celów biznesowych, zapewne niejednokrotnie stawałeś przed problemem – See more at: https://phprofile.com/articles/wpug-spotkanie-7-silniki-regul-biznesowych#sthash.hPDdUMUN.dpuf

OpenCoffeeKRK

Poranne spotkania przy kawie, odbywające się cyklicznie (co dwa tygodnie) w siedzibie Google for Entrepreneurs w Krakowie. Przedsiębiorcy, studenci, ludzie zainteresowani założeniem lub rozwijaniem startupów mogą przyjść, spędzić razem trochę czasu, porozmawiać, stworzyć sieci współpracy, podzielić się doświadczeniami. Tu mówi się o tym, co dzieje się w krakowskim świecie technologii, marketingu, pozyskiwania funduszy.


DevOps Days Warsaw

DevOpsDays to konferencja dla tych, chcą rozwijać wiedzę admińską i deweloperską jednocześnie łącząc ją z biznesowym podejściem. Po udanych edycjach imprezy organizowanych m.in w Gandawie, Paryżu, Amsterdamie i Londynie; DevOpsDays wreszcie zawitają do Warszawy w 2014 roku. Cel: połączenie ludzi o podobnych poglądach, inspirowanie ich do wymiany wiedzy, prezentacja najlepszych praktyk i nauka przez spotkania z branżowymi autorytetami.


DjangoCon Europe – Circus Edition 2013

Trawa, słońce, wielki namiot. Na trawie rozłożone kolorowe leżaki i koce. Hamaki na drzewach, czerwone chorągiewki i kolorowe lampiony rozpięte między drzewami – to nie lastminute w ciepłych krajach. To DjangoCon Europe 2013 – pełna efektownych, merytorycznych prezentacji europejska konferencja dla programistów. Relacja z wydarzenia dostępna jest na naszym blogu.


Django Sprint

Framework Django rozpowszechniany jest bezpłatnie, na wyjątkowo liberalnej licencji. Dlatego ludzie z całego świata pracują za darmo by go zmieniać i ulepszać. Django Sprint to spotkanie programistów, których celem jest poprawiać błędy zgłoszone za pomocą bugtrackera przez innych korzystających z Django. Dzięki poprawkom framework, który wpiera nasz hosting, działa lepiej, a wydanie jego kolejnej wersji – ulepszonej i uzupełnionej o nowe możliwości – znacznie przyspiesza.


Anonimowi Admini

Grupa wsparcia stworzona w celu integracji społeczności sysadminów stacjonujących w Krakowie i szeroko pojętych okolicach. Spotykamy się średnio raz na dwa miesiące by łączyć przyjemne z pożytecznym. Syswiedzą i doświadczeniami dzielimy się przy piwku lub dobrej herbacie. Admini systemowi, którzy chcą się rowijać i mają omawać zawodowe wyzwania w przyjaznej atmosferze są mile widziani. Więcej informacji znajdziecie na naszym profilu meetup.


PyCon PL

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu polskich programistów Pythona. PyCon PL wspieraliśmy już pięciokrotnie (2008-2012). Trzy dni prezentacji dotyczących zmian, narzędzi I specyfiki pracy z tytułowym językiem programowania. Od 2013 roku PyCon odbywa się w Szczyrku. Mieliśmy już okazję poprowadzić tam warsztaty z Ansibla. Stałe elementy imprezy to ciekawi prelegenci z kraju i zagranicy, interesujące tematy, dobra integracja i dająca wytchnienie spokojna okolica.


RuPy

RuPy jest wyjątkowa konferencja skupiająca i integrująca społeczności zafascynowane odmiennymi językami programowania. Prezentacje skierowane są głównie do sympatyków Ruby, Pythona, JavaScriptu, Clojure i technologii pokrewnych. Europejską konferencję RuPy wspieraliśmy dwukrotnie – w 2008 i 2009 roku.


Euruko

Doroczna konferencja, o kilkunastoletniej tradycji, poświęcona językowi Ruby on Rails i technologiom z nim powiązanym. Od 2007 roku Euruko wędruje po różnych miastach Europy. Naszym wsparciem otoczyliśmy ją w trakcie krakowskiej edycji w 2010 roku.


PHPCon

Od 2011 roku wspieramy ogólnopolski zlot programistów i entuzjastów języka PHP. Trzy dni wypełnione merytorycznymi wystąpieniami pomagającymi tworzyć czysty kod, tworzyć atrakcyjne aplikacje webowe, korzystać z nowoczesnych narzędzi. Od 2013 roku PHPCon odbywa się w Szczyrku. Stałe elementy imprezy to ciekawi prelegenci z kraju i zagranicy, interesujące tematy, dobra integracja i dająca wytchnienie spokojna okolica.


Django Carrots

Django Carrots to warsztaty programowania z użyciem frameworka Django organizowane przez Geek Girls Carrots. Misją społeczności jest promowanie kobiet w IT, networking, rozwój zawodowy oraz dążenie do zwiększania udziału płci pięknej w branżach związanych z nowymi technologiami. Warsztaty prowadzą kompetentni mentorzy – eksperci. Część merytoryczną przeplatają wystąpienia inspirujących postaci, które odniosły sukces w IT.


Pykonik

Spotkania krakowskiej społeczności Pythonistów. Celem inicjatywy Pykonik jest wymiana doświadczeń, konsultowanie problemów face2face, zamiana energii pasjonatów dynamicznego języka programowania w konkretne działania dla dobra społeczności.


PyWaw

Spotkania pasjonatów języka Python z Warszawy i okolic, odbywające się cyklicznie – w każdy drugi poniedziałek miesiąca. Projekt PyWaw skierowany jest zarówno do studentów stołecznych uczelni, profesjonalnych deweloperów oraz wszystkich tych, którzy swoją przygodę z Pythonem dopiero zaczynają. Celem jest wymiana doświadczeń, integracja środowiska oraz propagowanie Pythona jako uniwersalnego języka programowania.


Meet.php

Poznańskie spotkania pasjonatów języka PHP. Bezpłatne, otwarte spotkania meet.php poświęcone nauce programowania, dzieleniu się wiedzą, rozwiązywaniu problemów powstających w trakcie tworzenia aplikacji. Celem spotkań jest rozprzestrzenianie know-how, oraz integracji środowiska pasjonatów PHP.


PHPers

Spotkania społeczności pasjonatów PHP odbywające się cyklicznie w trzech lokalizacjach: Warszawie, na Śląsku i w Trójmieście. Każdorazowo relacje na żywo ze spotkań PHPers dostępne są także poprzez streaming video. Cel: rozwiewanie mitów na temat PHP. Udowodnienie, że nie jest to prosty język skryptowy, ale narzędzie, w którym można zaimplementować zaawansowane aplikacje.


Medialab Katowice

Otwarte warsztaty dla osób zainteresowanych nowoczesną technologią. Uczestnicy eksperymentują, tworzą urządzenia elektroniczne i oprogramowanie. Niejednokrotnie efektem warsztatów są dzieła na pograniczu techniki i sztuki. Medialab jest organizatorem art+bits festival.


Biblioteka Riklaunima

Strona internetowa znana jako Bibliotek Riklaunima od lat uznawana jest za prawdziwą skarbnicę wiedzy o językach programowania, aplikacjach, stronach internetowych, a nawet grach czy ofertach pracy dla programistów.