pl  |  en

Jak uruchomić Ghosta?

 

rejestracja

Zarejestruj się

Najpierw zarejestruj się w naszym serwisie Przy rejestracji prosimy Cię o podanie jedynie loginu, hasła i maila. Po rejestracji Twoje konto prepaid zostanie automatycznie doładowane. Dzięki temu będziesz mógł przetestować nasz hosting bez konieczności jego zasilania.

 

 

 

 

Dodaj serwis wybierając Node.js jako typ aplikacji. Aplikacja zostanie utworzona na serwerze i pod domeną dodaną do serwisu zobaczysz stronę startową. Jako opcję oferty na czas instalacji wybierz S lub wyższa – później będziesz mógł zmniejszyć parametry konta.

Przy dodawaniu serwisu na ekranie zobaczysz dane dostępowe do niego. Utworzone zostanie konto ssh – do instalacji Ghosta musisz umieć przynajmniej zalogować się do shella.

 

 

Wgraj Ghosta na serwer

Do ssh zalogujesz się na dane:

login: nazwa_serwisu
host: nazwa_serwisu.megiteam.pl
hasło: zostało wygenerowane, możesz je zmienić

Aplikacja dodana przez panel została utworzona w katalogu takim jak nazwa serwisu.

cd nazwa_serwisu

Znajdziesz tam plik server.js, który jest uruchomiony jako demo. Ściągnij źródła Ghosta i rozpakuj je w tym katalogu. Jeżeli nie jesteś zaprzyjaźniony z konsolą wykonaj te polecenia:

 wget https://github.com/TryGhost/Ghost/releases/download/0.11.10/Ghost-0.11.10.zip
 unzip Ghost-0.11.10.zip
 rm -f server.js
 ln -s index.js server.js
 npm install --production

Dla tych co lubią wiedzieć co robią 🙂

  • ściągamy źródła Ghosta
  • rozpakowujemy archiwum
  • usuwamy plik server.js wgrany przez nas
  • linkujemy domyślny plik startowy Ghosta index.js pod server.js. Aplikacja jest uruchamiana przez nasze oprogramowania, ono również pilnuje żeby działała. Aby wprowadzić takie rozwiązanie musieliśmy narzucić nazwę pliku startowego. Jeżeli czytałeś dokumentację do Ghosta to ten krok rozwiązuje Ci większość problemów z uruchomieniem.
  • za pomocą managera pakietów nodejsa instalujemy zależności

 

Skonfiguruj go

Nasze oprogramowanie samo przydzieli IP i port na którym aplikacja powinna zostać uruchomiona. Dzięki temu będziesz miał do niej dostęp na standardowych portach HTTP, bez konieczności podawania portu w adresie. Gryzie się to z chłoporobotniczym sposobem uruchamiania Ghosta opisanym w jego dokumentacji.

Aby aplikacja uruchomiła się na IP i porcie przydzielonym przez nas, musisz dokonać kilku zmian w pliku config.js. Plik z wprowadzonymi zmianami znajdziesz tutaj. Zmień tam wystąpienia ghost.megiteam.pl na swoją domenę.

Po zmianach zrestartuj aplikację poleceniem

appctl restart nazwa_serwisu

 

Tada!

Disclamer: na tyle, na ile udało mi się przetestować Ghost działa. Nie sprawdziłam wszystkich jego możliwości, żeby gwarantować poprawność działania krytycznymi częściami ciała 🙂

W razie problemów z instalacją napisz do nas na adres admin@megiteam.pl