pl  |  en

Biznes, Joomla i rowery – 48Media.

Wolny czas spędzają pod znakiem podniesionej adrenaliny – górskich trekkingów czy rajdów samochodowych. W interesach kierują się jednak zdrowym rozsądkiem. W tygodniu pozycjonują i tworzą strony internetowe, w weekend skaczą na bungee. O firmie 48Media, która została laureatem konkursu „5 historii na 5 lecie”  rozmawiamy z jednym z założycieli – Tomaszem Jeską.

MegiTeam: Czym zajmuje się 48Media?

Tomasz Jeska: Istniejemy od 2007 roku – od początku główny profil oferowanych usług to pozycjonowanie stron internetowych i usługi pokrewne. Specjalizujemy się również w realizacji stron internetowych opartych na CMS Joomla! (https://biznesjoomla.pl) wraz z bardziej zaawansowanymi zastosowaniami.

MT: Jak wygląda Wasz zespół?

T.J.: Trzonem zespołu byłem ja i mój brat Łukasz. Obecnie w firmie zatrudnionych jest sześć osób. Nie można jednak zapominać, że w przypadku naszego profilu działalności, sporą część zadań specjalistycznych realizują również zaprzyjaźnione firmy.

MT: Jakie cele są dla Was ważne?

T.J.: Niezależnie od wzniosłych haseł celem prowadzenia każdej działalności jest maksymalizacja zysków firmy ;-). Staramy się to osiągnąć poprzez wysoką jakość świadczonych usług, dzięki czemu stale powiększamy portfolio obsługiwanych klientów a także wachlarz oferowanych usług.

MT: Dzięki grafice konkursowej wiemy, że Wasz czas wolny wykorzystujecie uprawiając sporty ekstremalne… Wyzwania zawodowe bywają dla Was równie emocjonujące?

T.J.: W biznesie nie należy kierować się emocjami. Kilka lat doświadczenia zawodowego, a także brak skażenia pracą na tzw. etacie w innych firmach zaowocował wypracowaniem – wydaje się nam – niezłego, własnego podejścia do każdego tematu.

MT: Z których realizacji 48Media jesteście wyjątkowo dumni?

T.J.: Czym możemy się pochwalić? Np. migracją bardzo rozbudowanej strony internetowej gminy Trzebinia (https://www.trzebinia.pl) z autorskiego rozwiązania CMS właśnie na Joomla! O ten system oparliśmy również pakiet dokładnie stu ogólnopolskich katalogów firm, do których stworzona została dedykowana aplikacja, jaka umożliwia ich obsługę z jednego panelu administracyjnego. Jesteśmy też dumni, że udało nam się wydać portal informacyjny dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego (https://chrzanowski24.pl) i zyskując sporą popularność na stałe zagościć na lokalnym rynku medialnym.

MT: Samodzielnie prowadzicie także stronę społeczności rowerowej… Prywatne pasje wplatają się jednak trochę w Wasze życie zawodowe?

T.J.: Bikefama.pl to było kiedyś nasze oczko w głowie. Zaczęło się od pasji, ale po przyjściu Facebooka społeczności przeniosły się do sieci i serwis nieco zapuściliśmy. Pasji, jak i serwisu jednak nie porzucamy. Działamy aktywnie na rzecz promocji kolarstwa w regionie angażując się w lokalnych inicjatywach rowerowych: krytyczna masa rowerowa, rajdy rekreacyjne (nie mylić z zawodami rowerowymi, w których po prostu bierzemy udział).

MT: Już prawie rok korzystacie z naszych serwerów  VPS – Jak trafiliście do MegiTeam?

T.J.: Jeden z klientów przekazał nam maila z korespondencją od Was – celem wyjaśnienia czegoś. Byliśmy pod wrażeniem świadczonej dla niego pomocy w ramach zwykłego konta hostingowego. Tego samego dnia wykupiliśmy jeden z serwerów VPS z oferty i… zaczęliśmy męczyć swoimi problemami :). Ich rozwiązywanie szło bezproblemowo i w miłej atmosferze. Wraz z upływem czasu przenosiliśmy kolejne domeny i klientów. Na razie mamy u Was 3 konta VPS, ale to z pewnością nie koniec.

MT: Konkurs „5 historii na 5 lecie” był angażujący. Dziękujemy, że znaleźliście czas na przygotowanie zgłoszenia i chęć by opowiedzieć innym coś o sobie!

T.J.: Taki konkurs to odskocznia od pracy i dodatkowa integracja zespołu na przykład przy wybieraniu zdjęć i dyskusje nad nimi. Nagrody nie są więc najważniejsze. Dobry konkurs to jednak taki, który nie wymaga wielkich nakładów czasowych, a wzbudza pozytywne emocje.