pl  |  en

Bug się rodzi, kod truchleje? Monitoring aplikacji w prezencie od MegiTeam!

Na Święta – święty spokój dla developerów i startupowców, czyli aż 3 miesięczny profesjonalny monitoring aplikacji za darmo! Nasi klienci i sympatycy – wszyscy ludzie dobrej woli – pod choinką znajdą wart 297 $ pakiet w partnerskim serwisie appenlight.com!

megiteam_xmas

AppEnlight (dawniej Errormator) to narzędzie monitorujące, które sprawdziliśmy na własnej skórze i gorąco polecamy. Jego zadaniem jest zbieranie informacji skutecznie wspierających optymalizację wydajnościwą i raportowanie błędów występujących w środowiskach produkcyjnych aplikacji.

AppEnlight przekazuje dowolnego typu informacje z aplikacji za pomocą standardowego modułu logowania. Widzi zależności tych informacji z raportami błędów i wolnych wywołań. A co najważniejsze zaoszczędza dziesiątki godzin, które developerzy spędzają na przeglądaniu logów i wykresów monitoringu w poszukiwaniu nietypowych błędów. Energia, czas pracy i skupienie mogą być skierowane na inne sprawy niż żmudne (i nudne) debugowanie. Nowe funkcjonalności rozwijane są szybciej, a ich wprowadzanie na produkcję staje się o wiele łatwiejsze.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie. Polecamy także film będący nagraniem prezentacji AppEnlight z konferencji PyCon PL 2013.

Są pytania? Są odpowiedzi!

1. Jakie frameworki oraz języki wspierane są przez App Enlight?

Oficjalny klient jest dostępny w językach Python oraz Javascript. Wspiera wszystkie zgodne z WSGI frameworki – włączając w to: Django, Flask, Pyramid, Pylons.

2. Jak długo trwa instalacja?

Zwykle nie przekracza 5 minut. W Django ogranicza się do dodania 3 linijek kodu w settings.py:

import appenlight_client.client as e_client 
APPENLIGHT = e_client.get_config({'appenlight.api_key':'YOUR_PRIVATE_KEY'})

oraz dodania w do middlewares:

MIDDLEWARE_CLASSES = ( 'appenlight_client.django_middleware.AppenlightMiddleware', 'django.middleware.common.CommonMiddleware', … 

3. Co jeśli nie korzystam z Pythona lub JS?

Nie ma problemu – społeczność również stworzyła inne nieoficjalne klienty dla PHP, NodeJS i Ruby w oparciu o publiczną dokumentację API App Enlight.

4. Jak odebrać darmowy pakiet STARTUP?

 • odwieź zakładkę z pakietami AppEnlight
 • wybierz pakiet STARTUP
 • zaloguj się z pomocą e-maila, Google +, Twittera, Githuba…
 • złóż zamówienie wpisując:
Promo Code: MEGITEAMSWIETA

Kod ważny jest do 15 stycznia 2014 roku. Uprawnia do korzystania z pełnej wersji konta STARTUP przez okres 3 miesięcy!

 • aztech

  Ja się przymierzam do logstasha opartego o elasticsearcha https://logstash.net/

  • Marcin Lulek

   Cześć, logstash z elasticsearchem to fajne narzędzie – ale App Enlight to „trochę coś innego”, i zupełnie na odrębnych zasadach działa.

   Tutaj dostajesz tzw. instrumentację aplikacji – czyli aktywnie działające zbieranie informacji z aplikacji produkcyjnej, to nie są „logi jako takie” tylko skorelowane ze soba dane z rożnych warstw (do tego działa to tak – że zbierane są dane z bibliotek zewnętrznych)- bez wyspecjalizowanego klienta i sporego nakładu pracy ciężko to zrobić tak aby było nieinwazyjne i szybko.

   Będziemy rozwijać też możliwości samego „czystego logowania” – i przesiadać się z czystego solra na elasticsearch-a, pewnie niedługo będzę pisał coś więcej na ten temat.

   Logstash jako klient pośredni mogłby się natomiast wyśmienicie nadać do wysyłania danych do App Enlight np. z klienta PHP, gdzie batchowanie danych z kilku requestów może być problemem.

   @aztech jesteśmy otwarci na sugestie co i jak ulepszyć w naszym rozwiązaniu, jeśli przetestujesz App Enlight, pamiętaj aby nadesłać nam swoje uwagi – w końcu jest to narzędzie robione dla was – programistów.

   Pozdrawiam

  • Krzysztof Dorosz

   @Grzegorz Nosek się powinien wypowiedzieć jak to lubi logstasha 😉 afair coś mocno narzekał na to 😉

   Ja ze swojej strony dodam, że od jakiegoś czasu testuje Appenlighta na dość sporej produkcji i robi rewelacyjną robotę. A przede wszystkim @marcinlulek:disqus cały czas rozwija aplikację i to widać.

 • Marcin Lulek

  Chciałem jeszcze podpowiedzieć (bo to pytanie pojawiło się kilka razy w mailu do App Enlight), że formularz na kody promocyjne pojawia się po zalogowaniu na stronie z pakietami. Poniżej pola z wyborem pakietów.

  Pozdrawiam i życzę wszystkich szczęśliwego nowego roku 11111011110!