pl  |  en

MegiTeam w nowej serwerowni

Z początkiem maja uruchomiliśmy nowe serwery w drugiej, niezależnej serwerowni. Wciąż zostajemy w Polsce – oprócz Atmana w Warszawie od teraz korzystamy również z DataSpace w Toruniu. Wszystkie nowe VPSy zakładają się już w tej lokalizacji.

 

Co z już działającymi VPSami?

 

Bez obaw, serwerów z aktualnej oferty działających na serwerach w Atmanie nie zamierzamy przenosić. Chcemy mieć równolegle dwa regiony w których świadczymy usługi.

 

Czy jakość jest ta sama?

 

Zdecydowanie tak! Wybraliśmy nowoczesną serwerownię podobnej klasy. Centrum danych Data Space zostało zbudowane zgodnie z międzynarodowym standardem TIA – 942 w klasie TIER III+. Na bezpieczeństwo fizyczne obiektu składają się systemy ochrony, kontroli dostępu oraz monitoringu. Centrum przetwarzania danych posiada 2 niezależne linie energetyczne, agregaty prądotwórcze, UPS-y oraz 3 niezależne połączenia światłowodowe.

Data Space posiada system wczesnej detekcji dymu, działający w oparciu o czujniki Titanus (odpowiednik Vesda). Drugim z systemów jest system redukcji tlenu OxyReduct (Wagner), który przyczyni się do uniemożliwienia powstania pożaru w pomieszczeniu IT.

W obydwu serwerowniach używamy serwerów bazowych o podobnych parametrach. Każdy serwer z VPSami ma min. 128GB pamięci i dyski SSD w RAID 10. W Data Space wszystkie serwery oraz urządzenia zbudowane są w oparciu o podzespoły klasy Enterprise przeznaczone do pracy ciągłej w centrum danych. Wykorzystywane dyski SSD oraz mechaniczne pochodzą od producentów szczycących się najmniejszą awaryjnością w branży – poniżej 0,45% AFR (Anual Failure Rate). Każdy nowy komponent przed przekazaniem na produkcję jest testowany przez inżynierów z Data Space, sprawdzany pod kątem kompatybilność z innymi podzespołami, zgodność osiągów z deklaracjami producenta oraz współdziałanie z różnymi systemami operacyjnymi.

Przy wyborze nowej serwerowni nie bez znaczenia dla nas był również fakt, że za ofertą serwerów dedykowanych w Data Space stoją osoby, które z sukcesem tworzyły wykorzystywaną przez nas infrastrukturę w Atmanie.

 

Jakie to ma znaczenie dla mnie?

 

Centrum danych tej klasy to przede wszystkim niska awaryjność. Serwerownia zlokalizowana w Polsce to niskie czasy odpowiedzi a sprzęt z dyskami SSD to ogromny skok wydajności (odczuwalny przez wszystkich klientów przechodzących z naszej starej oferty). Jeżeli masz u nas więcej niż jeden serwer lub planujesz mieć, dzięki dwóm lokalizacjom możesz rozdzielić swoje kluczowe serwisy pomiędzy serwerownie – tak na wszelki wypadek. 🙂

Niezależnie czy Twój serwer jest na naszych serwerach w Atmanie czy w Data Space wszystkie usługi wyglądają tak samo. VPSy tworzymy w oparciu o wirtualizację KVM. Ten rodzaj wirtualizacji zapewnia gwarantowane zasoby serwera i minimalny wpływ innych serwerów na działanie Twoich aplikacji. Administracja serwerami jest na naszej głowie. Dzięki autorskiej platformie hostingowej w standardzie dostajesz najnowsze wersje języków programowania i fameworków (PHP 5.6, 7.x, dowolna wersja Django, Ruby on Rails, Node.js), darmowe zaufane certyfikaty Let’s Encrypt dla każdej domeny, kopie zapasowe, wsparcie techniczne, monitoring serwerów i reakcje na awarie.

Zapraszamy do korzystania! 🙂

  • E4fGNmm4G5HG

    calkiem nice 🙂