pl  |  en

Co nowego

Co nowego pojawiło się u nas w ostatnich dniach:

— Rekordy SPF w rekordach DNS domen

Wszystkie domeny dodawane w panelu dodawane są od razu do naszych DNSów – to nie jest nowość, tak jest od zawsze 🙂 Za to od teraz dla domen oprócz standardowych rekordów DNS takich jak A czy MX dodajemy również rekord TXT z wpisami dla SPF.

SPF to jeden z filtrów antyspamowych stosowany na serwerach pocztowych, który sprawdza czy mail przychodzi z serwera ustawionego w rekordzie TXT dla domeny. Jeżeli w rekordzie SPF podane jest, że serwerem właściwym dla danej domeny jest serwer o IP 1.2.3.4 to poczta z tej domeny dostarczana przez inny serwer traktowana jest jako niezaufana. W zależności od konfiguracji filtru takie maile mogą być przepuszczane warunkowo (i np. dodatkowo punktowane) lub od razu odrzucane. Niektóre serwery odrzucają pocztę z domeny dla której rekord SPF w ogóle nie jest ustawiony dlatego dodajemy go domyślnie.

Dla domen na VPSie IP ustawione w rekordzie SPF będzie pokrywać się z adresem IP VPSa; dla kont hostingu współdzielonego to IP to główne IP serwera na którym jest dane konto i różni się od adresu przydzielonego usłudze.

— Globalna wyszukiwarka

W panelu pojawiła się wyszukiwarka, która umożliwia wyszukanie we wszystkich założonych na koncie usługach. Jej zadaniem, oprócz samej funkcji szukania informacji, jest również ułatwienie nawigacji po panelu.

— Zmiana widoku listy faktur

Zgodnie z sugestiami wprowadziliśmy również zmiany w widoku listy faktur. Uporządkowaliśmy listę, zmienił się przede wszystkim układ kolumn i sortowanie faktur.

— Nowa oferta serwerów dedykowanych

We współpracy z firmą Nephax przygotowaliśmy ofertę serwerów dedykowanych. Do ich oferty serwerów dokładamy nasz system, panel i administrację. Jest również możliwość wynajęcia samych serwerów (bez administracji) lub zlecenie nam administracji serwerami dedykowanymi w innych serwerowniach.

 • Fprct

  A czy takie rzeczy jak:

  – api do konta (załóż bazę, utwórz aplikację, przypisz domenę)
  – podczepianie aplikacji na podkatalog domeny

  są wciąż planowane?

 • magdazarych

  2x tak. Niedługo wdrażamy nowe oprogramowanie zarządzające kontami, które nam otwiera drogę do dalszego rozwoju funkcjonalności. Dodanie aplikacji do URI będzie pewnie prostsze i pojawi się szybciej niż API, ale je też chcemy wdrożyć.

 • Fprct

  Superancko 🙂