pl  |  en

Konkurs Scrabble dla programistów!

Potrafisz myśleć  jak programista? Spodoba Ci się konkurs, do którego zainspirował nas nasz partner – Klub Scrabble „Siódemka” z Wrocławia!

Na pewno grałeś kiedyś w Scrabble – słowa mogą mieć realną wartość liczbową. W scrabblowym systemie każda literka oznacza konkretną liczbę punktów.

1. Napisz program, który pomoże Ci stworzyć najwyżej punktowane hasło programistyczne. Chodzi o samodzielny wyraz. Zapomnij o premiach słownych i literowych, wielkości planszy i pojemności stojaka na literki. Pod uwagę weź tylko wartości liczbowe, które według regulaminu Scrabble przypisane są literom alfabetu. Punktację kolejnych liter znajdziesz na stronie Polskiej Federacji Scrabble. Nie bierz pod uwagę liczby płytek w zestawie Scrabble – użyj tyle liter ile potrzebujesz.

2. Stwórz jedno wysoko punktowane słowo, które związane jest z programowaniem.

3. Zgłoś swój udział  publikując komentarz pod tym wpisem – zawierający hasło i podliczone punkty. Źródło programu (np. link do gista) wyślij na adres pr@megiteam.pl.

Najwyżej punktowaną propozycję nagradzamy książką „Myśl jak programista” od naszego partnera – Wydawnictwa Helion. Autorzy 2 kolejnych najwyższej punktowanych słów otrzymują od nas bony o wartości 25 zł do wykorzystania na hosting współdzielony w nowej ofercie MegiTeam.

Szybki regulamin:

  1. Konkurs rusza trzynastego w piątek (13.09.2013) o godzinie 13.00 i zakończy się dokładnie tydzień później o tej samej godzinie (20.09.2013 godz. 13.00).
  2. Wyniki ogłosimy dopiero po weekendowym posiedzeniu megiteamowej komisji kontroli Konkursu Scrabble, czyli w poniedziałek  (23.09.2013, godz. 14.00)
  3. Do udziału zapraszamy wszystkich – nie tylko obecnych klientów.
  4. Zgłoszenia dokonujcie wpisując pod wpisem komentarz zawierający słowo i podliczone punkty. Pamiętajcie także aby wysyłać do nas maila ze źródłem.
  5. Nagrody w konkursie stanowi książka Wydawnictwa Helion „Myśl jak programista”oraz bony MegiTeam o wysokości 25 zł do wykorzystania na hosting współdzielony w nowej ofercie MegiTeam.
  6. Wygrywa osoba, która przedstawi najwyżej punktowane słowo i udowodni, że stworzyła je z użyciem autorskiego programu (wysyłając na adres pr@megiteam.pl link do źródła, np. gista, pastebina itp.).
  7. Termin „słowo programistyczne” jest szeroki – jeśli nasza komisja kontroli Konkursu Scrabble będzie miała wątpliwości czy zakwalifikować słowo, jako programistyczne, poprosimy autora o uzasadnienie wyboru hasła a następnie podejmiemy decyzję o jego zgodności z założeniami konkursu.
  8. Licząc punkty bierzemy pod uwagę wyłącznie liczbę punktów, które wg Polskiej Federacji Scrabble należą się za użycie danej litery. Nie bierzemy pod uwagę premii słownych i literowych oraz liczby płytek, które zawiera jeden zestaw do gry Scrabble.
  9. Jeśli zdarzy się, że kilku uczestników zdobędzie te samą liczbę punktów, przyznamy wszystkim bony o wartości 25 zł do wydania na hosting współdzielony w nowej ofercie MegiTeam. Książka powędruje do tego z laureatów, którego komisja kontroli uzna za najbardziej kreatywnego.
  10. Każde słowo może zostać zgłoszone tylko raz. Decyduje data publikacji komentarza.

O książce:

Znajdź wyjście z najtrudniejszych sytuacji!

Nauka programowania to tak naprawdę nauka sposobu myślenia. Jako programista musisz biegle analizować problemy, dzielić je na części oraz starać się je rozwiązać w optymalny sposób. Składnia języka i środowisko programistyczne to tylko podstawowe narzędzia, których obsługi nauczyć się może każdy. Jednak nie każdy potrafi myśleć jak programista.

Dzięki tej książce masz szansę zostać profesjonalistą! W trakcie lektury poznasz najlepsze sposoby rozwiązywania problemów, opanujesz rekurencję i przekonasz się, że wcale nie jest ona taka straszna. Zobaczysz również, jak tworzyć kod nadający się do ponownego użycia, i opanujesz zagadnienia z obszaru programowania obiektowego. Przykłady w tej książce zostały napisane w języku C++, ale nie stanowi to bariery, żeby przenieść te idee na inne języki programowania. Warto poświęcić tej książce parę wieczorów i zmienić swój sposób patrzenia na programowanie!

Poznaj:

strategie rozwiązywania problemów

sposoby rozwiązywania problemów za pomocą rekurencji

korzyści z wykorzystania wskaźników i pamięci dynamicznej

metody zdobywania nowych umiejętności programistycznych

Opanuj sztukę myślenia jak programista!