pl  |  en

Na mecie Startup Sprintu

3 dni dedykowane pomysłom na startup: porady 14  ekspertów, wymiana wiedzy, kontaktów. Tak wyglądał Karotkowy Startup Sprint w Krakowie. Niedługo kolejna edycja. Dowiedz się dlaczego musisz tam być.

Uczestnik startup sprintu

MegiTeam: Karotkowy Startup Sprint w Krakowe za nami. Byliśmy, sprawdziliśmy sami – to potrzebne, pożyteczne i dobrze zorganizowane wydarzenie. Jaki był przepis na jego sukces? 

Ewelina Wołoszyn (Geek Girls Carrots): Startup Sprint tworzą ludzie – sukcesem każdego przedsięwzięcia jest więc pierwiastek ludzki. Zazwyczaj po określeniu celów eventu proszę o opinię potencjalnych uczestników oraz mentorów. Oni są w stanie je zweryfikować.  Jestem wdzięczna każdemu, począwszy od zespołu Geek Girls Carrots przez mentorów i uczestników, po osoby zaangażowane w rozprzestrzenienie idei i pomoc w promocji wydarzenia.

mentor startup sprintu

MT: Kogo zainteresowało spotkanie?

E.W.: Startup Sprint E­commerce i Marketing zainteresował osoby, które chciały zweryfikować swój pomysł na biznes oraz takie, które chciały dołączyć do zarejestrowanych zespołów. Impreza wzbudziła także ciekawość potencjalnych inwestorów oraz mentorów, którzy chętnie i z dużym zaangażowaniem dzielili się własnym doświadczeniem.

uczestnicy startup sprintu w trakcie pracy

MT: Jak przebiegał sprint?

E.W.: W piątek wieczorem wszyscy, którzy mieli pomysł na biznes dotyczący powiązany z branżami e-commerce i marketingiem zebrali się w siedzibie Google for Enterpeneuers. Krótko przedstawili własne pomysły i przystąpili do pracy w interdyscyplinarnych grupach. W sobotę i niedzielę odbywała się sesja mentorska – w trakcie której miały miejsce konsultacje ze specjalistami. Zakończeniem były niedzielne prezentacje ulepszonych w ciągu 3 dni projektów. Rozdaliśmy wtedy symboliczne nagrody.

W ciągu tych trzech dni uczestnicy mieli szansę wysłuchania prezentacji Grzegorza Noska z MegiTeam, Roberta Drymajło z Claran, Roberta Stolarczyka z PromoTraffic oraz warsztatów przeprowadzonych przez konsultanta biznesowego – Alexa Barszczewskiego.

Grzegorz Nosek z MegiTeam

Grzegorz Nosek z MegiTeam

MT: Jakie są największe korzyści z udziału w takiej imprezie?

E.W.: Największymi korzyściami jest możliwość stworzenia relacji z mentorami oraz innymi uczestnikami. Otrzymanie feedbacku od ludzi, którzy odnieśli już sukces w biznesie może być pomocne we wniesieniu projektu na wyższy poziom oraz zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy – dzięki zmniejszeniu liczby pomyłek i popełnianych błędów. Dodatkowo mentorzy dysponują wiedzą z różnych dziedzin, co pomaga w znalezieniu cennych źródeł informacji, kontaktów dla własnego projektu. Poznani w trakcie sprintu uczestnicy mogą okazać się ludźmi, których szukamy do zespołu lub tymi, z którymi zbudujemy kolejne projekty. Uczestnicy mają szansę także na uzyskanie finansowania projektu, wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży oraz e­commerce. Kilka pomysłów upadło w czasie trwania Startup Sprintu, jednak można to również traktować jako szansę – zaoszczędzenie czasu i możliwość poszukiwania nowych idei wartych zaangażowania.

Gadżety Startup Sprint

MT: Czy planujecie kolejną edycję?

E.W.: Planujemy kolejną edycję, jednak nie określiliśmy jeszcze dokładnego terminu. Informację na jego temat znajdziecie na stronie Geek Girls Carrots. Kolejna nicjatywa także będzie bezpłatna dla uczestników.

Maskotki geek Girls Carrots