pl  |  en

Open Source Summit – otwarte oprogramowanie zdobywa stolicę!

Warszawa doczekała się dużej konferencji w całości poświęconej filozofii Open Source! 24 marca w Centrum Nauki Kopernik miała miejsce pierwsza edycja Open Source Summit Poland. Jak na fanów wolnego oprogramowania przystało, pojawiliśmy się tam z prezentacją i warsztatami. Nasze wrażenia? Było perfekcyjnie!

MegiTeam - Pomoc Administracyjna

Rozdajemy mnóstwo ściąg dla fanów Ansible

Agenda konferencji podzielona została na dwa bloki tematyczne – System infrastructure i Application development. To dobre rozwiązanie spodobało się zarówno uczestnikom (którym łatwiej było wybrać najciekawszą z ich punktu widzenia ścieżkę), prelegentom (którzy mogli dopasować swoje prezentacje do określonej nazwą bloku widowni), a także sponsorom i partnerom (którzy wiedzieli dokładnie, gdzie mogą spotkać osoby zainteresowane ich ofertą).

W agendzie spotkania znalazło się wielu specjalistów – autorytetów, których na naszym, Polskim podwórku nie brakuje. Były modne narzędzia, ciekawe porady, szansa by nabyć praktyczne umiejętności i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

LI5A3749

Grzegorz Nosek opowiadał o zaletach automatyzacji z Ansible

Atmosfera była zupełnie luźna, elegancka, ale bez niepotrzebnego zadęcia. Sprzyjała integracji ludzi z branży otwartego oprogramowania z całej Polski. My zjawiliśmy się z ofertą pomocy administracyjnej. Cały dzień upłynął nam na merytorycznych rozmowach z ludźmi odpowiedzialnymi za sprawy IT w swoich miejscach pracy. Od developerów-freelancerów po przedstawicieli dużych firm (m.in. Vatenfall, Orange, stołeczną Straż Miejską czy Ministerstwo Cyfryzacji). Spotkaliśmy wielu potencjalnych klientów i partnerów.

LI5A4243

Warsztaty Grześka Noska cieszyły się ogromny zainteresowaniem

Za ciekawe mertorycznie treści i sprawną organizację wydarzenia odpowiedzialne jest Compedium – Centrum Edukacyjne. Gratulujemy pomysłu! Od dłuższego czasu bierzemy udział w bielskich Dniach Wolnego Oprogramowania. Przyznamy, że bardzo brakowało nam podobnych inicjatyw w innych częściach Polski. Trochę żałujemy, że nie w „rodzinnym” dla organizatorów Krakowie, ale sami widzieliśmy, że umieszczenie wydarzenia w stolicy okazało się strzałem w dziesiątkę!

LI5A2771

Tak nam się podobało – kciuki w górę!

Open Source Summit Poland za nami. Czekamy na kolejną edycję (po takim starcie nie ma odwrotu – musi być druga odsłona!). Jednocześnie zachęcamy do udziału w innej konferencji tego samego organizatora – już niedługo, także w Centrum Nauki Kopernik, kolejna ciekawa impreza (ngSec) poświęcona bezpieczeństwu IT.