pl  |  en

MegiTeam sponsorem PyCon PL i PHPCon PL

Jak co roku wraz z nastaniem jesieni czas imprez plenerowych przemija. Na szczęście, przemijanie dotyczy jedynie przymiotnika „plenerowych”, pojawia się bowiem szereg okazji by rozwijać swe umiejętności w bardzo przyjemny sposób.

W dniach 22-25 września okazję do spotkania będą mieli programiści Pythona, a także wszyscy zainteresowani zastosowaniami tego języka. Będzie to możliwe dzięki czwartej już edycji konferencji PyCon PL organizowanej przez Polską Grupę Użytkowników Linuksa Oddział Śląsk, Studenckie Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej oraz społeczność i sympatyków języka Python. Agenda przewiduje prelekcje i warsztaty, mające zastosowania praktyczne (wzorce projektowe, najczęściej popełniane błędy, SQLowe i NoSQLowe bazy danych – zastosowanie i porównanie), jak i szersze rozważania – dotyczące np. zastosowań Pythona w cloud computing, czy uczestniczenia w projekcie rozwijającym CPythona. PyCon gościć będzie prelegentów m.in. z Wiednia oraz z USA.

Niemal dokładnie miesiąc później, 21-23 października, w tym samym miejscu odbędzie się druga edycja PHPCon PL – analogicznej konferencji organizowanej przez Polską Grupę Użytkowników Linuxa, której osią będzie tym razem język PHP. Tu również należy spodziewać się ciekawostek stricte praktycznych (np. skalowalna aplikacja na przykładzie Allegro, czy techniki organizujące pracę programiście), choć nie tylko. Podobnie jak na PyCon, w związku z gośćmi z zagranicy, część prelekcji będzie po angielsku, jednak tylko na PHPCon pojawi się język klingoński 🙂

Obie konferencje poza niewątpliwym wkładem w poszerzanie wiedzy i wymianę praktycznych doświadczeń programistów, stwarzają rewelacyjną okazję do integracji. Sprzyja jej zarówno luźna atmosfera, jak i fakt, że domyślnie wszyscy wokół mówią tym samym językiem (programowania). W tym roku obie imprezy odbędą się w Mąchocicach Kapitulnych k. Kielc.

Jednym ze sponsorów obydwu konferencji jest MegiTeam.

  • Od początku naszej działalności wspieramy społeczności nowych technologii. Sponsorem PyCona jesteśmy po raz czwarty, sponsorowaliśmy szereg innych imprez w tym zeszłoroczne Euruko organizowane w Krakowie. Nasza oferta skierowana jest głównie do programistów, sami jesteśmy częścią tej społeczności. Cieszymy się, że są takie inicjatywy i mamy okazję spotkać się z naszymi klientami – mówi Grzegorz Nosek, główny programista w MegiTeam

Szczegółowe informacje dotyczące programu, prelegentów oraz rezerwacji można znaleźć na oficjalnych stronach
konferencji https://pl.pycon.org/ i https://www.phpcon.pl/