pl  |  en

DJANGO SPRINT – polscy programiści rozwijają Django!

W weekend 15-16 lutego rusza krakowski Django Sprint. Już po raz trzeci programiści z całej Polski spotykają się by przez 48 godzin rozwijać framework, z którego korzystają m.in. twórcy Instagrama, Pinteresta czy Mozilla Firefox.

źródło zdjęcia: https://konradhalas.blogspot.com/


Przyjazne deweloperom, funcjonalne i wydajne narzędzie zostało stworzone by usprawnić pracę programistów i dziennikarzy obsługujących tętniacą newsami redakcję amerykańskiego dziennika Lawrence Journal-World. Cechą pracy w Newsroomie jest zmiana. Właśnie dlatego Django jest dynamiczny, elastyczny, daje się łatwo dostosowywać i kształtować. Pozwala pracować szybko, dostarcza gotowe mechanizmy często wykonywanych działań.

Przyczyną popularność Django jest nie tylko łatwość obsługi. Framework rozpowszechniany jest bezpłatnie, na wyjątkowo liberalnej licencji. Dlatego ludzie z całego świata pracują za darmo by go zmieniać i ulepszać.

Na czym polega Django Sprint?

Programiści spotykają się by poprawiać błędy zgłoszone za pomocą bugtrackera przez innych korzystających z Django. Dzięki temu framework działa lepiej a wydanie jego nowej wersji – ulepszonej i uzupełnionej o nowe możliwości – znacznie przyspiesza. Nad spójnością działań z ogólną wizją czuwają doświadczeni twórcy projektu – Core Developerzy.

Sprinty odbywają się na całym świecie – wszystkie łączy jedna zasada: to oddolne inicjatywy moderowane przez społeczności. Krakowską edycję Sprintu koordynuje Pykonik – grupa programistów zafascynowanych językiem Python. W trakcie comiesięcznych spotkań dynamika Pythona i Django przelewana jest przez członków społeczności w konretne działania: szerzenie programistycznego know how i integrację środowiska.

Pykonika, a także sam Django Sprint, wspiera MegiTeam. Między 15 a 23 lutego każdy, kto zechce, może z okazji Sprintu za darmo przetestować konto hostingowe wykorzystując powiększone gratisowe doładowanie na start. Kod doładowujący wysyłany jest mailem po rejestracji.

Zarejestruj się