pl  |  en

Codepot – pierwsza w 100% warsztatowa konferencja!

Czym jest Codepot? To niecodzienna konferencja dla programistów JVM, designerów, androidowców, iosowców, webowców, agilersów i adminów. Odbędzie się w Warszawie, w dniach 28-29 sierpnia 2015 roku. Aż 72 warsztaty, najlepsi eksperci, nastawienie na zdobywanie praktycznych umiejętności – to tylko kilka powodów, dla których już dziś warto wpisać Codepot do kalendarza imprez obowiązkowych!

codepot

MegiTeam: Kiedy wpadliście na pomysł pierwszej w Polsce „100% workshop conference”?

Codepot Team: Chcieliśmy zrobić konferencje, gdzie głównym celem będzie uczenie się przez działanie. Braliśmy udział w wielu tego typu wydarzeniach, zarówno jako organizatorzy, jak wolontariusze czy uczestnicy. Formułą każdego z nich były kilkudziesięcio-minutowe wykłady. My chcemy być ciekawym uzupełnieniem konferencji, które preferują wykładową formę przekazywania wiedzy. Bardzo je doceniamy, ale też przyda się odmiana – spożytkowanie nowej wiedzy w praktyce.  

MT: My, czyli kto? Kto organizuje Codepot?

CT: Jesteśmy tak, jak większość uczestników programistami, liderami zespołów, devopsami. Jednym słowem pracujemy nad wytwarzaniem oprogramowania. Organizacja konferencji to dla nas rozrywka oraz duże wyzwanie. Wierzymy, że to jaki będzie Codepot to nie tylko kwestia tego kim jest nasza kilkuosobowy team. Konferencja to przedwszystkim uczestnicy, partnerzy, sponsorzy, którzy już teraz angażują się i tworzą wspaniałą atmosferę wymiany wiedzy.

codepot2

 

Codepot Team: Michał Lewandowski, Agnieszka Cieśla, Maciej Opała, Asia Siemińska, Krzysztof Siejkowski, Marcin Jasion, Ilona Sobiczewska, Andrzej Chmelowski i Tomasz Netczuk.

MT: Na stronie powoli uwalniacie informacje o agendzie i tutorach. Zdradzicie nam jaki będzie ostateczny program?

CT: Planujemy przygotować aż 72 warsztaty, w 12 równoległych ścieżkach. Wszystkich naszych prelegentów można znaleźć na stronie codepot.pl. Jest już tam silna reprezentacja osób ze świata JVM oraz ze świata mobilnego.. Znajdziemy tam też osoby z innych branż. Komponujemy ścieżkę webową, agilową, pythonową, znajdzie się też coś dla zwolenników Rubiego oraz devopsów. Na pewno odbędą się warsztaty Grześka Noska z MegiTeam (ich tematem będzie oczywiście Ansible). Obecnie trwa Call 4 Papers. Na pewno znajdzie się jeszcze wiele ciekawych tematów i propozycji.

codepot-logo-square

MT: Warsztaty dla sektora IT kosztują zwykle niemałe pieniądze. Jak będzie w przypadku Codepot? 

CT: Nasze doświadczenie pokazało, że wydarzenie takiego typu musi być płatne. Poprzez zapłacenie symbolicznej kwoty, chcemy zmotywować uczestników do stawienia się na wybranych przez siebie warsztatach. Kwota, jaką będzie trzeba zapłacić za wstęp na całą konferencję, będzie oscylowała w granicach kilkugodzinowego wynagrodzenia programisty. Planujemy całkowicie ujawnić nasz budżet, czyli podzielić się z uczestnikami informacjami ile i na co wydaliśmy.

MT: Podsumowując naszą rozmowę – dlaczego tej konferencji nie można przegapić?

CT: Codepot będzie świętem programistów. Inicjatywa przerodzi się w tętniące życiem miejsce do wymiany doświadczeń. Będziemy doskonalić się w znanych technologiach, aktywnie poznawać nowe zagadnienia (learn-by-doing). Nasza impreza zgromadzi ponad 70 specjalistów, którzy będą chętnie dzielić się swoją wiedzą. Codepot to także szansa do zupełnego oderwania się od rzeczywistości przy warsztatach z miękkich umiejętności. Po wszystkim oczywiście networking – kolejna szansa by poznać nowych znajomych, partnerów i współpracowników.

codepot4