[Changelog] Wsparcie dla HTTP/2

Czego dotyczy zmiana: WWW na nowo zakładanych VPSach. Na już istniejących serwerach wsparcie dla HTTP/2 pojawi się z czasem.

Na czym polega zmiana: Wszystkie aplikacje na nowych serwerach mają włączone wsparcie dla protokołu HTTP/2. Połączenia tym protokołem dostępne są dla szyfrowanych połączeń.

Od kiedy to działa: 07.08.2017

Czytaj dalej


[Changelog] Białe i czarne listy per domena

Czego dotyczy zmiana: Poczty z bieżącej oferty (zakładka MegiTeam 2.0 w panelu)

Na czym polega: Do tej pory każde konto mogło dodawać nadawców do białych i czarnych list samodzielnie za pomocą webmaila a wprowadzone listy dotyczyły tylko tej skrzynki. Wprowadziliśmy modyfikację dzięki której listy ustawione na koncie spam@TwojaDomena odnoszą się również do pozostałych kont w domenie. Taka skrzynka domyślnie nie istnieje – można ją założyć w panelu. Listy edytuje się standardowo przez webmaila (ustawienia/spam/reguły adresów).

Czytaj dalej


Rozliczanie godzinowe czy abonamentowe?

4 lata temu tworząc nową ofertę odeszliśmy od abonamentów na określoną liczbę miesięcy na rzecz rozliczania godzinowego. W takim modelu z konta prepaid co godzinę pobieramy kilkadziesiąt groszy na działanie serwera przez następną godzinę. Klienci zaznajomieni z ideą chmur typu IaaS znają już ten sposób rozliczania, natomiast klienci korzystający z tradycyjnego hostingu przyzwyczajeni są do abonamentów. Weź udział w naszej krótkiej ankiecie i pomóż nam zdecydować czy powinniśmy wprowadzić umowy czasowe.

Czytaj dalej


Duża liczba plików – jak to usunąć?

4 mln plików w jednym katalogu – jak to usunąć? Jeżeli już miałaś lub miałeś do czynienia z taką sytuacją prawdopodobnie wiesz, że rm -rf * to słaby pomysł*. Ja do niedawna sądziłam, że

find . -delete

(i wariacje na temat np. -type f -mtime +7) sprawdza się zawsze. Otóż nie.

Czytaj dalej


MegiTeam w nowej serwerowni

Z początkiem maja uruchomiliśmy nowe serwery w drugiej, niezależnej serwerowni. Wciąż zostajemy w Polsce – oprócz Atmana w Warszawie od teraz korzystamy również z DataSpace w Toruniu. Wszystkie nowe VPSy zakładają się już w tej lokalizacji.

Czytaj dalej


Ile osób odwiedza moją stronę?

Chyba każdy właściciel strony ma potrzebę wiedzieć jak wygląda ruch w jego serwisie. W jakich godzinach wchodzi najwięcej odwiedzających, jak odwiedziny rozkładają się w ciągu całego dnia, jak ruch o godzinie x dzisiaj ma się do analogicznego okresu wczoraj…

Czytaj dalej


Tak obchodziliśmy Dzień Admina 2015!

Piękna, wakacyjna pogoda, zielony teren zabytkowego fortu i grupa prawie 50 adminów. Z Krakowa, Warszawy, Częstochowy i kilku innym miast! Dzień Admina organizowany przez społeczność Anonimowych Adminów przyciągnął w tym roku ludzi IT z całej Polski!

mini (4 of 59)

Czytaj dalej


Sysdig – jak mogłem bez tego żyć?

Jakie zapytania do MySQLa korzystają z tabel tymczasowych? Który proces najbardziej obciąża sieć? Gdzie jest wąskie gardło aplikacji? ♫ … możesz wiedzieć jeśli chcesz … ♫ Sysdig to nowe narzędzie do śledzenia działania systemu inspirowane stracem, solarisowym dtracem i tcpdumpem, a na czubku tortu wisienka z Lua. Jedno z kategorii „jak ja mogłem wcześniej bez tego żyć”?

Pewnie często diagnozujecie problemy wydajnościowe. Coś nie działa lub trzeba sprawdzić jak to coś zachowuje się w bebechach. Bez odpowiednich narzędzi proces działający w systemie jest jak czarna skrzynka. Coś wchodzi, coś wychodzi, ale co się dzieje w środku?sys

Czytaj dalej


Codepot – pierwsza w 100% warsztatowa konferencja!

Czym jest Codepot? To niecodzienna konferencja dla programistów JVM, designerów, androidowców, iosowców, webowców, agilersów i adminów. Odbędzie się w Warszawie, w dniach 28-29 sierpnia 2015 roku. Aż 72 warsztaty, najlepsi eksperci, nastawienie na zdobywanie praktycznych umiejętności – to tylko kilka powodów, dla których już dziś warto wpisać Codepot do kalendarza imprez obowiązkowych!

codepot

Czytaj dalej


Open Source Summit – otwarte oprogramowanie zdobywa stolicę!

Warszawa doczekała się dużej konferencji w całości poświęconej filozofii Open Source! 24 marca w Centrum Nauki Kopernik miała miejsce pierwsza edycja Open Source Summit Poland. Jak na fanów wolnego oprogramowania przystało, pojawiliśmy się tam z prezentacją i warsztatami. Nasze wrażenia? Było perfekcyjnie!

MegiTeam - Pomoc Administracyjna

Rozdajemy mnóstwo ściąg dla fanów Ansible

Czytaj dalej