Tak obchodziliśmy Dzień Admina 2015!

Piękna, wakacyjna pogoda, zielony teren zabytkowego fortu i grupa prawie 50 adminów. Z Krakowa, Warszawy, Częstochowy i kilku innym miast! Dzień Admina organizowany przez społeczność Anonimowych Adminów przyciągnął w tym roku ludzi IT z całej Polski!

mini (4 of 59)

Czytaj dalej


Sysdig – jak mogłem bez tego żyć?

Jakie zapytania do MySQLa korzystają z tabel tymczasowych? Który proces najbardziej obciąża sieć? Gdzie jest wąskie gardło aplikacji? ♫ … możesz wiedzieć jeśli chcesz … ♫ Sysdig to nowe narzędzie do śledzenia działania systemu inspirowane stracem, solarisowym dtracem i tcpdumpem, a na czubku tortu wisienka z Lua. Jedno z kategorii „jak ja mogłem wcześniej bez tego żyć”?

Pewnie często diagnozujecie problemy wydajnościowe. Coś nie działa lub trzeba sprawdzić jak to coś zachowuje się w bebechach. Bez odpowiednich narzędzi proces działający w systemie jest jak czarna skrzynka. Coś wchodzi, coś wychodzi, ale co się dzieje w środku?sys

Czytaj dalej


Codepot – pierwsza w 100% warsztatowa konferencja!

Czym jest Codepot? To niecodzienna konferencja dla programistów JVM, designerów, androidowców, iosowców, webowców, agilersów i adminów. Odbędzie się w Warszawie, w dniach 28-29 sierpnia 2015 roku. Aż 72 warsztaty, najlepsi eksperci, nastawienie na zdobywanie praktycznych umiejętności – to tylko kilka powodów, dla których już dziś warto wpisać Codepot do kalendarza imprez obowiązkowych!

codepot

Czytaj dalej


Regulamin sklepu internetowego – z MegiTeam tańszy o 40%

Dobra wiadomość dla przyszłych i obecnych klientów MegiTeam, którzy prowadzą sklepy internetowe. Rozpoczęliśmy współpracę ze sprawdzoną przez nas firmą LEXIA, której specjalność to prawo w Internecie. Mamy dla Was atrakcyjne rabaty!

Każdy kto choć raz doładował swoje konto w MegiTeam może skorzystać z usług prawniczych (konstruowanie regulaminu, audyt zgodności z prawem, wzory umów i wiele innych) w cenach o 40% niższych niż rynkowe!

tańszy regulamin sklepu internetowego

Czytaj dalej


Open Source Summit – otwarte oprogramowanie zdobywa stolicę!

Warszawa doczekała się dużej konferencji w całości poświęconej filozofii Open Source! 24 marca w Centrum Nauki Kopernik miała miejsce pierwsza edycja Open Source Summit Poland. Jak na fanów wolnego oprogramowania przystało, pojawiliśmy się tam z prezentacją i warsztatami. Nasze wrażenia? Było perfekcyjnie!

MegiTeam - Pomoc Administracyjna

Rozdajemy mnóstwo ściąg dla fanów Ansible

Czytaj dalej


Krok w stronę bezpieczeństwa, czyli disaster recovery

Na początku tego roku udało nam się zrealizować bardzo ciekawy projekt. Stworzyliśmy narzędzia dla disaster recovery naszego wieloletniego, zadowolonego klienta. Jak wygląda środowisko backupowe przygotowane przez naszych adminów do wynajęcia? Przeczytajcie w krótkim case study.

Klient, dla którego przygotowywane było nowe rozwiązanie, jest liderem na rynku oprogramowania do zarządzania nieruchomościami. Usługa, którą dostarcza klient, dostępna jest zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, działa na zarządzanych serwerach w chmurze w MegiTeam. Model usług to SaaS (Software as a Service). Światowa skala oznacza konieczność przygotowania się na każdą ewentualność, zrozumienia, że problemy się zdarzają, nie istnieje coś takiego jak 100% bezawaryjny serwer, trzeba mieć plan B i myśleć o losowych przypadkach. Bardzo spodobało nam się to podejście. Nie tylko dlatego, że buduje obraz biznesowego partnera, który prowadzi odpowiedzialną firmę. Nasi admini poznali dobrze infrastrukturę klienta, mają też dużo doświadczenia w automatyzacji – zlecenie było dla nas ciekawym wyzwaniem.

Backup

Czytaj dalej


Wesołych Świąt!

kartka druk-page-001 (2)

Czytaj dalej


MegiTeam wspiera Ekipę Świętego Mikołaja

Przy wsparciu MegiTeam rusza kolejna edycja akcji „Ekipa Świętego Mikołaja”, organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół I SLO Bednarska i Stowarzyszenie Absolwentów Klasy BGŻ przy współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

 

ekipa świętego mikołaja
fot.Jędrzej Sokołowski

Czytaj dalej


MegiTeam i Małopolski Klaster MakeIT

Wspólne projekty biznesowe, budowa sieci zaufania, poszerzanie kontaktów biznesowych, a także wspólna reprezentacja interesów w relacjach z władzami regionalnymi, krajowymi oraz unijnymi – to tylko niektóre z zalet naszego przystąpienia do Małopolskiego Klastra MakeIT.

Klaster MakeIT działa w Krakowskim Parku Technologicznych

Czytaj dalej


Bezpieczeństwo w chmurze – dołączyliśmy do Cloud Security Alliance.

Z dumą donosimy, że hosting MegiTeam wypadło pozytywnie w badaniu Cloud Security Alliance, stanowiącym podstawę raportu pt. Jak polscy dostawcy podchodzą do Umowy Powierzenia. Wzięliśmy udział w seminarium CSA na temat bezpieczeństwa w chmurze i dołączyliśmy do grona członków organizacji skupiającej praktyków, ekspertów wspierających bezpieczeństwo w chmurze.
Logo CSA wspierającego bezpieczeństwo w chmurze

Czytaj dalej