[Changelog] Wsparcie dla HTTP/2

Czego dotyczy zmiana: WWW na nowo zakładanych VPSach. Na już istniejących serwerach wsparcie dla HTTP/2 pojawi się z czasem.

Na czym polega zmiana: Wszystkie aplikacje na nowych serwerach mają włączone wsparcie dla protokołu HTTP/2. Połączenia tym protokołem dostępne są dla szyfrowanych połączeń.

Od kiedy to działa: 07.08.2017

Czytaj dalej


[Changelog] Białe i czarne listy per domena

Czego dotyczy zmiana: Poczty z bieżącej oferty (zakładka MegiTeam 2.0 w panelu)

Na czym polega: Do tej pory każde konto mogło dodawać nadawców do białych i czarnych list samodzielnie za pomocą webmaila a wprowadzone listy dotyczyły tylko tej skrzynki. Wprowadziliśmy modyfikację dzięki której listy ustawione na koncie spam@TwojaDomena odnoszą się również do pozostałych kont w domenie. Taka skrzynka domyślnie nie istnieje – można ją założyć w panelu. Listy edytuje się standardowo przez webmaila (ustawienia/spam/reguły adresów).

Czytaj dalej


MegiTeam w nowej serwerowni

Z początkiem maja uruchomiliśmy nowe serwery w drugiej, niezależnej serwerowni. Wciąż zostajemy w Polsce – oprócz Atmana w Warszawie od teraz korzystamy również z DataSpace w Toruniu. Wszystkie nowe VPSy zakładają się już w tej lokalizacji.

Czytaj dalej


Ile osób odwiedza moją stronę?

Chyba każdy właściciel strony ma potrzebę wiedzieć jak wygląda ruch w jego serwisie. W jakich godzinach wchodzi najwięcej odwiedzających, jak odwiedziny rozkładają się w ciągu całego dnia, jak ruch o godzinie x dzisiaj ma się do analogicznego okresu wczoraj…

Czytaj dalej


Tak obchodziliśmy Dzień Admina 2015!

Piękna, wakacyjna pogoda, zielony teren zabytkowego fortu i grupa prawie 50 adminów. Z Krakowa, Warszawy, Częstochowy i kilku innym miast! Dzień Admina organizowany przez społeczność Anonimowych Adminów przyciągnął w tym roku ludzi IT z całej Polski!

mini (4 of 59)

Czytaj dalej


Sysdig – jak mogłem bez tego żyć?

Jakie zapytania do MySQLa korzystają z tabel tymczasowych? Który proces najbardziej obciąża sieć? Gdzie jest wąskie gardło aplikacji? ♫ … możesz wiedzieć jeśli chcesz … ♫ Sysdig to nowe narzędzie do śledzenia działania systemu inspirowane stracem, solarisowym dtracem i tcpdumpem, a na czubku tortu wisienka z Lua. Jedno z kategorii „jak ja mogłem wcześniej bez tego żyć”?

Pewnie często diagnozujecie problemy wydajnościowe. Coś nie działa lub trzeba sprawdzić jak to coś zachowuje się w bebechach. Bez odpowiednich narzędzi proces działający w systemie jest jak czarna skrzynka. Coś wchodzi, coś wychodzi, ale co się dzieje w środku?sys

Czytaj dalej


Codepot – pierwsza w 100% warsztatowa konferencja!

Czym jest Codepot? To niecodzienna konferencja dla programistów JVM, designerów, androidowców, iosowców, webowców, agilersów i adminów. Odbędzie się w Warszawie, w dniach 28-29 sierpnia 2015 roku. Aż 72 warsztaty, najlepsi eksperci, nastawienie na zdobywanie praktycznych umiejętności – to tylko kilka powodów, dla których już dziś warto wpisać Codepot do kalendarza imprez obowiązkowych!

codepot

Czytaj dalej


Open Source Summit – otwarte oprogramowanie zdobywa stolicę!

Warszawa doczekała się dużej konferencji w całości poświęconej filozofii Open Source! 24 marca w Centrum Nauki Kopernik miała miejsce pierwsza edycja Open Source Summit Poland. Jak na fanów wolnego oprogramowania przystało, pojawiliśmy się tam z prezentacją i warsztatami. Nasze wrażenia? Było perfekcyjnie!

MegiTeam - Pomoc Administracyjna

Rozdajemy mnóstwo ściąg dla fanów Ansible

Czytaj dalej


Krok w stronę bezpieczeństwa, czyli disaster recovery

Na początku tego roku udało nam się zrealizować bardzo ciekawy projekt. Stworzyliśmy narzędzia dla disaster recovery naszego wieloletniego, zadowolonego klienta. Jak wygląda środowisko backupowe przygotowane przez naszych adminów? Przeczytajcie w krótkim case study.

Klient, dla którego przygotowywane było nowe rozwiązanie, jest liderem na rynku oprogramowania do zarządzania nieruchomościami. Usługa, którą dostarcza klient, dostępna jest zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, działa na zarządzanych serwerach w MegiTeam. Model usług to SaaS. Światowa skala oznacza konieczność przygotowania się na każdą ewentualność, zrozumienia, że problemy się zdarzają, nie istnieje coś takiego jak 100% bezawaryjny serwer, trzeba mieć plan B i myśleć o losowych przypadkach. Bardzo spodobało nam się to podejście. Nie tylko dlatego, że buduje obraz biznesowego partnera, który prowadzi odpowiedzialną firmę. Nasi admini poznali dobrze infrastrukturę klienta, mają też dużo doświadczenia w automatyzacji – zlecenie było dla nas ciekawym wyzwaniem.

Backup

Czytaj dalej


Wesołych Świąt!

kartka druk-page-001 (2)

Czytaj dalej